Drôtové požiarne systémy

ZPES - Veľkoobchod s elektrotechnickým materiálomÚstredne Cooper Fire spĺňajú všetky najnovšie požiadavky na jednoduchú a rýchlu inštaláciu, ktoré technici a aj samotní užívatelia požadujú od špičkového analógového adresovateľného požiarneho systému. Ústredne Cooper Fire môžu byť zapustené alebo zavesené na stene a rozmerná kovová skriňa im zaisťuje dostatočný prístup k zadnému alebo vrchnému prívodu vodičov.

 

Užívateľský komfort DF 6000 je na vysokej úrovni a je ľahko osvojiteľný, preto so svojimi parametrami prevyšuje komfort porovnateľný s technológiami od iných výrobcov. Ovláda sa pomocou veľkej dotykovej obrazovky, komunikuje vo všetkých stredoeurópskych jazykoch a môže mať zabudovanú tlačiareň pre tlač udalostí. Systém DF 6000 nevyžaduje takmer žiadnu zložitú údržbu, s ktorou by si nevedel poradiť laik, alebo pri zložitých aplikáciách aj menej zručný elektrotechnik. Ústredňa môže byť 1, 2 alebo 4 slučková, pričom na jednu slučku je možné osadiť až 250 adries. K ústredniam sa dodáva celá rada prídavných modulov, vrátane optických, ionizačných, opto-teplotných (multisenzor) a teplotných hlásičov, lineárnych hlásičov, rada adresovateľných sirén a majákov napájaných priamo zo slučky, ako aj sirénové svorkovnice a široká škála vstupných a výstupných jednotiek na sledovanie alebo ovládanie ďalších zariadení. Skratový izolátor je v každom prvku na slučke / zaraďuje sa automaticky. Je to najideálnejšie riešenie nielen pre ubytovacie zariadenia, kde každá izba tvorí samostatný požiarny úsek, ale aj vo výrobných priestoroch, kde v prípade vzniku požiaru a prehorení kábla automaticky vyradí skratovanú časť obvodu a tým zabezpečí možnosť sledovať šírenie požiaru do ďalších požiarnych úsekov. Ako doplnkové príslušenstvo je možné k ústredniam pridať aktívne alebo pasívne opakovacie tablá, kde ako aktívne tablo môže byť použitá napríklad ústredňa DF6100. Ústredňa DF6100 je ústredňa jednoslučková bez možnosti rozšírenia slučiek, ideálna pre malé objekty. DF61002 je dvojslučková bez ďalšej možnosti rozšírenia slučiek, ideálna tiež pre malé a stredné objekty.

 

ZPES - Veľkoobchod s elektrotechnickým materiálomÚstredne MENVIER využívajú soft-adresovaciu technológiu, ktorá významne zjednodušuje inštaláciu a proces spustenia systému. Po inštalácii systému a navolenia menu “samonačítanie”, ústredňa automaticky prehľadá slučky a každému zariadeniu pridelí číselnú adresu podľa poradia na slučke, takže odpadá nutnosť vkladať adresy ručne čo je časovo náročné a často vedie k vzniku chýb.

 

Praktickou novinkou je možnosť využitia odbočkového izolátora pre pripojenie analógových adresovateľných detektorov k hlavnej slučke. Počas procesu adresovania sa ústredňa kedykoľvek dostane k odbočke na slučke, prestane adresovať zariadenia na hlavnej slučke a pokračuje najprv v adresovaní zariadení na odbočke a až potom pokračuje v adresovaní zariadení na hlavnej slučke.

Meno
Heslo
Zapamätať si ma  
Zabudnuté heslo

Akcie

Momentálne pre Vás nemáme žiadne aktuálne akcie.